Activitati 2012

  • 9. Cupa „1 DECEMBRIE”, ediția 2012.

În perioada 10-21 decembrie 2012 ISUDSMB cu sprijinul Asociaţiei organizează un număr de 8 competiţii sportive atât la individual precum şi pe echipe la următoarele ramuri sportive:
– 10.12.2012 – Table şi Tenis de masă (individual)
– 11.12.2012 – Şah (individual)
– 12.12.2012 – Darts (individual)
– 13.12.2012 – Fotbal in sala (echipe-ofiţeri)
– 14.12.2012 – Fotbal in sala (echipe-subofiteri)
– 18.12.2012 – Badminton (individual)
– 21.12.2012 – Baschet (echipe)
Se acordă premii în bani, diplome şi medalii, şi se asigură apă plată şi materiale sportive.
Postat astăzi 29.11.2012 de CCV

 

  • 8. Campionatul de Pescuit Sportiv, ediția a I-a, 2012.

În perioada 10-11 octombrie 2012 Asociaţia a organizat şi desfăşurat pe Lacul Cotorca din aceeaşi localitate, judeţul Ialomiţa prima ediţie a Campionatului de pescuit sportiv la CRAP. Pentru prima ediţie considerăm că 84 de participanţi este o plus, iar pe viitor aşteptăm câţi mai mulţi. Pe podium au urcat echipele formate din:
Locul I – Zaharia Adrian şi Nae Valentin (GI4);
Locul II – Lungu Cristian şi Mănceanu Constantin (GSS);
Locul III – Olteanu Cristian şi Ivan Mihail (GSS).
Asociația Sportivă ”Pompierul” București a asigurat: închirierea locului de participare, medalii pentru ocupanții locurilor 1-3 şi alte elemente de ambient.
Postat astăzi 22.10.2012 de CCV

 

  • 7. CROSUL POMPIERILOR, ediția 2012.

În data de 8 septembrie 2012 ISUDSMB cu sprijinul Asociaţiei a organizat în Bucureşti (zona 13 Septembrie – Parc Izvor) CROSUL POMPIERILOR. La această competiţie s-au înscris şi au participat cca 300 de concurenți de toate vârstele. Clasamentul pe probe:
* OPEN BĂRBAŢI:
Locul I – Băluţă Valeriu;
Locul II – Ene Mircea;
Locul III – Dincă Alexandru.
* OPEN FEMEI:
Locul I – Nica Ioana;
Locul II – Băluţă Cătălina;
Locul III – .
* + 30 ani FEMEI:
Locul I – Navrea Mirela;
Locul II – Badea Eugenia;
Locul III – Manea Cătălina.
* – 30 ani FEMEI:
Locul I – Stoica Cristina;
Locul II – ;
Locul III – .
* – 35 ani BĂRBAŢI:
Locul I – Rolea Ionuţ;
Locul II – Răileanu Cristian;
Locul III – Cazacu Marian.
* 36-45 ani BĂRBAŢI:
Locul I – Mazilu Lucian;
Locul II – Ştefan Petrişor;
Locul III – Pavlicovschi Marius.
* + 45 ani BĂRBAŢI:
Locul I – Dumitru Marian;
Locul II – Horia Mihail;
Locul III – Spirea Nicolae.
Asociația Sportivă ”Pompierul” București a asigurat: diplome, şi medalii pentru ocupanții locurilor 1-3.
Postat astăzi 22.10.2012 de CCV

 

  • 6. Campionatul de ÎNOT, ediția 2012.

a. ÎNOT. În data de 8 august 2012 s-a organizat la Centrul de Pregătire a Pompierilor „General de brigadă Corneliu Stoicheci” competiția de natație desfășurată pe 5 probe. La această competiţie s-au înscris şi au participat 35 de concurenți (membrii). Clasamentul pe probe:
– Femei, 50 m ”LIBER”:
Locul I – Șerban Viorica-ISU;
Locul II – Belba Andreea-ISU;
Locul III – Bungheza Monica-GI4.
– Femei, 100 m ”BRAS”:
Locul I – Șerban Viorica-ISU;
Locul II – Radu Maria Magdalena-ISU;
Locul III – Bungheza Monica-GI4.
– Bărbați, 50 m ”LIBER”:
Locul I – Juncu Andrei-GSS;
Locul II – Muscalu Alexandru-GSS;
Locul III – Geantă Irinel-GI4.
– Bărbați, 100 m ”BRAS”:
Locul I – Muscalu Alexandru-GSS;
Locul II – Farcaș Claudiu-GSS;
Locul III – Robu Cornel-GI3.
– Ștafetă 4×50 m ”LIBER”:
Locul I – Jugănaru Cătălin, Farcaș Claudiu, Carpen Narcis și Geantă irinel;
Locul II – Muscalu Alexandru, Abuzătoaei Eduard, Lazăr Gabriel și Juncu Andrei;
Locul III – Tudose Mihăiță, Piciorea Cornel, Petcu George și Istrate Sandu.
Asociația Sportivă ”Pompierul” București a asigurat: diplome, medalii și premii în bani pentru ocupanții locurilor 1-3.
Postat astăzi 10.08.2012 de CCV

 

  • 5. Concursurile profesionale ale Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență, ediția 2012.

a. În perioada 1-3 august 2012 s-a organizat și desfășurat la Centrul de Pregătire a Pompierilor „General de brigadă Corneliu Stoicheci” faza a III-a (zonă) a concursurilor profesionale la care au participat echipele reprezentative ale ISU Argeș, ISU Giurgiu, ISU Olt, ISU Teleorman și ISU București. Beneficiând și de sprijinul Asociației, sportivii bucureșteni au obținut rezultate excepționale, la finele competiției plasându-se pe locul I la fiecare probă pe echipe, locurile I, II și III la probele individuale și astfel ocupând LOCUL I ÎN CLASAMENTUL GENERAL. Componenții lotului sunt:
– Alexandru MUSCALU
– Aurel NIȚEANU
– Cornel PICIOREA
– Costel LĂZĂRESCU
– George PETCU
– Marian SIMION
– Marius BĂLĂCEANU
– Marius POPESCU
– Mihai PETRESCU
– Mihăiță TUDOSE
– Sandu ISTRATE
Antrenor (coordonator tehnic): Gheorghe RĂDUȚĂ
Șeful lotului: Claudiu-Valeriu CRĂCIUN
Asociația Sportivă ”Pompierul” București a asigurat pregătirea și premierea.
Postat astăzi 10.08.2012 de CCV

 

  • 4. Campionatul de Atletism, ediția 2012.

a. ATLETISM. În data de 14 iunie 2012 s-a organizat la Centrul de Pregătire a Pompierilor „General de brigada Corneliu Stoicheci” competiția atletică, câte trei probe (100 m plat, 1500/800 m plat, ștafetă 4×100 m plat) pentru două categorii (femei și bărbați). La această competiţie s-au înscris şi au participat 50 de sportivi (membrii). Clasamentul pe probe:
– Femei, 100 m plat:
Locul I – Șerban Viorica;
Locul II – Tomescu Ramona;
Locul III – Navrea Mirela.
– Femei, 800 m plat:
Locul I – Navrea Mirela;
Locul II – Șerban Viorica;
Locul III – Belba Andreea.
– Femei, Ștafetă 4×100 m plat:
Locul I – Șerban Viorica, Belba Andreea, Tomescu Ramona și Morar Silvia;
Locul II – Danciu Laura, Niculescu Monica, Colda Cornelia și Radu Maria;
Locul III – Mina iozafina, Chioreanu Mihaela, Navrea Mirela și Apostol Liliana.
– Bărbați, 100 m plat:
Locul I – Simion Marian;
Locul II – Petrescu Mihai;
Locul III – Muscalu Alexandru.
– Bărbați, 1500 m plat:
Locul I – Rolea Ionuț;
Locul II – Stănciulescu Bogdan;
Locul III – Carpen Narcis.
– Bărbați, Ștafetă 4×100 m plat:
Locul I – Muscalu Alexandru, Mocanu Ionuț, Simion Marian și Petrescu Mihai;
Locul II – Constantin Daniel, Aevoae M., Bălăceanu Ștefan și Vioreanu Costin;
Locul III – Ene Mircea, Burcă Florin, Petroiu Gigi, Rolea Ionuț.
Asociația Sportivă ”Pompierul” București a asigurat: diplome, medalii și premii pentru ocupanții locurilor 1-3.
Postat astăzi 20.06.2012 de CCV

 

  • 3. Cupa ”Sfântu Gheorghe”, ediția 2012.

a. MINIFOTBAL. S-a desfăşurat în zilele de 10 şi 11 mai a.c la Centrul de Pregătire a Pompierilor „General de brigada Corneliu Stoicheci”, pe terenul sintetic, cu participarea a 210 sportivi formând 21 echipe. În urma rezultatelor obținute atât în grupe cât și în semifinale și finale podiumul a avut următoarea configurație:
Locul I – Echipa ”DSS”;
Locul II – Echipa „Băneasa”;
Locul III – Echipa „13 Septembrie”.
Asociația Sportivă ”Pompierul” București a asigurat: Cupe, diplome, medalii și premii pentru ocupanții locurilor 1-3; Tricouri și apă plată pentru toți competitori.

b. FOTBAL-TENIS. S-a desfăşurat în zilele de 14 mai (simplu) şi 15 mai a.c. (dublu), la Centrul de Pregătire a Pompierilor „General de brigadă Corneliu Stoicheci”, pe terenul sintetic, la două categorii de vârstă, simplu şi dublu astfel:
Simplu: – 40 ani, respectiv: + 40 ani
Dublu: – 40 ani, respectiv: + 40 ani
S-au înscris şi au participat 32 sportivi, rezultatele la sfârşitul competiţiei aratau astfel:
– Simplu – 40 ani:
Locul I – Burcă Nelu Florin;
Locul II – Păun Daniel;
Locul III – Micu Aurel;
– Simplu + 40 ani:
Locul I – Gheorghiu Ilie;
– Dublu – 40 ani:
Locul I – Silitră Viorel + Mihalache Cătălin;
Locul II – Chircu Cătălin + Mihai Victor;
– Dublu + 40 ani:
Locul I – Felie Lucian + Ariton Dan;
Locul II – Ciurezu Doru Marian + Popescu Gabriel;
Locul III – Gogan Ionel + Abuzătoaei Eduard.
Asociația Sportivă ”Pompierul” București a asigurat: Cupe, diplome, medalii și premii pentru ocupanții locurilor 1-3 la fiecare categorie; Tricouri și apă plată pentru toți competitori.

c. BOWLING. Competiţia s-a desfăşurat la Complexul IDM Semănătoarea din Bucureşti, în ziua de 12.06.2012. La această competiţie s-au înscris și au participat un număr de 53 concurenți. Cei mai buni au fost:
Locul I – Chilom Andrei;
Locul II – Petroiu Gigi;
Locul III – Vlad Ionuţ;
Locul IV – Băete Mihai;
Locul V – Spiridon Bogdan;
Locul VI – Calin George;
Locul VII – Udor Eduard;
Locul VIII– Miclea Marian;
Locul IX – Ionescu Alexandru;
Locul X – Erena Mugur;
Asociația Sportivă ”Pompierul” București a asigurat: Cupe, diplome, medalii și premii pentru ocupanții locurilor 1-3; Tricouri pentru toți competitori; Închiriere sală și echipament.>
Postat astăzi 20.06.2012 de CCV

 

  • 2. Cupa ”Protecției Civile”, ediția 2012.

a. Competiţia de MINIFOTBAL s-a desfăsurat la Sala „ANTILOPA” la două categorii, unde au fost angrenaţi un număr de 120 de sportivi constituiți în echipe reprezentative ale bazelor sportive ale asociației. Clasamentele la cele doua categorii au fost următoarele:
* Categoria A.
Locul I – Echipa ”GSS+CPP”
Locul II- Echipa ”Inspectorat”
Locul III – Echipa ”GI1”.
Locul IV – Echipa ”GI2”.
Locul V – Echipa ”GI4”.
Locul VI – Echipa ”GI3”.
* Categoria B.
Locul I – Echipa ”GI1”.
Locul II- Echipa ”GSS”.
Locul III – Echipa ”GI4”.
Locul IV – Echipa ”GI2”.
Locul V – Echipa ”GI3”.
Locul VI – Echipa ”Inspectorat+CPP”.

b. Competiţia de TENIS DE MASA a reunit un număr de 50 sportivi la trei categorii astfel: bărbaţi sub 40 ani, bărbaţi peste 40 ani şi femei. Printre cei mai buni s-au remarcat:
* Bărbaţi sub 40 ani
Locul I – Mihalache Cătălin
Locul II – Spiridon Bogdan
Locul III – Marin Adrian
* Bărbaţi peste 40 ani
Locul I – Dorcescu Liviu
Locul II – Zamfir Gicu
Locul III – Hurtupan Gabriel
* Femei
Locul I – Rebigan Aurelia
Locul II – Serban Viorica
Locul III – Navrea Mirela

c. La competiţia de ŞAH s-au înscris şi au participat un număr de 20 de membrii, iar pe primele locuri s-au clasificat următorii:
Locul I – Tofan Adrian
Locul II – Tarbu Cristian
Locul III – Ciripoiu Cornel

d. Competiţia de TABLE a fost o competiţie disputată unde s-au înscris un număr de 60 de membrii, cei mai buni fiind următorii:
Locul I – Panciuc Toma
Locul II – Vlad Gilbert
Locul III – Anchidin Cristian

e. La DARTS au participat 47 de membrii, iar câştigătorii au fost:
Locul I – Ştefan Nicuşor
Locul II – Vasile Petre
Locul III – Mihalache Cătălin

f. La BADMINTON s-au înscris şi au participat 20 de membrii la doua categorii (barbaţi şi femei) rezultatele la sfârşitul meciurilor fiind următoarele:
* Bărbaţi
Locul I – Soare Alexandru
Locul II – Mihalache Cătălin
Locul III – Grigoraş Silviu
* Femei
Locul I – Serban Viorica
Locul II – Belba Andreea
Locul III – Apostol Liliana

g. Competiţia de BASCHET a reunit la start 6 echipe reprezentative, clasate la sfârşitul meciurilor astefel:
Locul I – Echipa ”GI3”..
Locul II- Echipa ”GSS”.
Locul III – Echipa ”GI1”.
Locul IV – Echipa ”GI2”.
Locul V – Echipa ”GI4”.
Locul VI – Echipa ”Inspectorat+CPP”.
Asociația Sportivă ”Pompierul” București a asigurat: Cupe, diplome, medalii și premii pentru ocupanții locurilor 1-3; Tricouri și apă plată pentru toți competitori.
Postat astăzi 20.06.2012 de CCV

 

  • 1. Cupa ”Unirii”, ediția 2012.

a. MINIFOTBAL. Asociaţia Sportivă „Pompierul” Bucureşti, a organizat în perioada 25-26.01.2012 Cupa „Unirii” la fotbal în sală, la Sala „ANTILOPA”, dedicată aniversării a 153 ani de la marele eveniment. La această competiţie s-au înscris şi au participat 250 de sportivi care au format 23 echipe de fotbal în sală. După două zile de joc, la sfârşitul meciurilor, câştigătorii au fost:
Locul I – Echipa ”DCBRN”;
Locul II – Echipa „13 Septembrie”;
Locul III – Echipa „Mihai Vodă”.
Asociația Sportivă ”Pompierul” București a asigurat: cupe, diplome, medalii și premii pentru ocupanții locurilor 1-3; Închiriere sală; Apă plată pentru toți competitori.
Postat astăzi 20.06.2012 de CCV